
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±0.3 nH |
| Height - Seated (Max) | 0.33 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 9.1 GHz |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 17 |
| DC Resistance (DCR) | 240 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.7 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 300 mA |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01346
Ext.Price$0.01346
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01346 | $0.01346 |
| 10 | $0.00673 | $0.06730 |
| 50 | $0.00518 | $0.25900 |
| 100 | $0.00516 | $0.51600 |
| 500 | $0.00514 | $2.57000 |
| 1000 | $0.00509 | $5.09000 |
| 3000 | $0.00504 | $15.12000 |
| 5000 | $0.00500 | $25.00000 |
